lineer hareket sistemleri

3 Nisan 2014 Perşembe

Vidalı Mil Tahrikli Lineer Sistemler

Bu yazımızda Vidalı mil tahrikli lineer hareket sistemlerinin avantaj ve dezavantajlarından bahseceğiz;Lineer hareket sistemleri , günümüzün vazgeçilmezlerinden olmuştur , hareketin olduğu her yerde görmemiz mümkündür.

bu yüzden çok hassas işlerde veya hassas olmayan işlerde kullanılabilmektedir. kullanacağımız yere göre lineer hareket sistemini seçmemiz gerekmektedir. Maliyetleri yüksek olduğu için yanlış yapılan bir seçimin bizi maddi sıkıntıya düşürebileceği unutulmamalıdır.

Vidalı mil tahrikli lineer hareket sistemlerimizde , tahriki vidalı mil ile verdiğimiz için yüksek hız alamayız. fakat hassasiyet bakımından triger kayışlı hareket sistemlerinden daha hassastır. hassasiyet gerektiren ve hızın önemli olmadığı yerlerde vidalı mil tahrikli modüller rahatlıkla kullanılabilir.

Vidalı mil tahrikli modüllerimiz , dikey eksende de rahatlıkla tercih edilebilir , vidalı mil olması sebebiyle , motor devreden çıksa bile aşağıya kaçma yapmaz.

Yük açısından bakarsan 1-500 kğ arasında yükü rahatlıkla taşıyabiliriz. yükün eksenden kaçık olması durumunda gerekli hesapların yapılması ve doğru sistemin seçilmesi gerekmektedir.

Herhangi bir hareket sistemi ihtiyacınız var ise ;

http://lineerhareket.com/modul-talep-formu/ doldurarak , mühendislerimizin sizin için doğru sistemi seçmesini sağlayabilirsiniz

kaynak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder